czwartek, 23 marzec 2017 kl. 12:39

Z racji wykonywanego zawodu, jakim jest projektowanie graficzne, na co dzień stykam się z koniecznością zrealizowania różnorodnych projektów, które zaspokoją wysokie wymagania klientów. Wśród najczęściej zamawianych projektów graficznych znajdują się wszelkiego rodzaju firmowe logo. I trudno się temu dziwić, gdyż to właśnie logo jest najważniejszą wizytówką firmy, które – jeżeli jest dobre – zostanie zapamiętane i na stałe zaistnieje w świadomości odbiorców. W swojej pracy zawodowej wielokrotnie otrzymywałam zlecenia stworzenia dobrego projektu. I tu pojawia się pytanie – czym charakteryzuje się dobrze zaprojektowane logo? Na podstawie swoich doświadczeń mogę stworzyć listę cech, które powinno posiadać każde firmowe logo.

 
wtorek, 21 marzec 2017 kl. 12:36

Zbieractwo niejedno ma imię. Każdy, kogo dzieciństwo i wiek nastoletni przypadły na lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku z pewnością doskonale pamięta jakie kolekcje wtedy powstawały. Ozdobne karteczki, kapsle od butelek, etykiety od piwa, znaczki pocztowe, czy też dunkin’y z postaciami z Mortal Kombat.

Jest jeszcze jeden element, który nieodłącznie wiąże się z tymi czasami – plakaty. Pozornie nic nie warte płachty papieru z wizerunkami gwiazd muzyki, sportu, czy też z samochodami. Tak naprawdę wzbudzały jednak duże emocje, w tym zazdrość rówieśników. Najlepszy w klasie zawsze był wtedy ten, kto miał na ścianach pokoju najciekawsze postery.

 
wtorek, 14 marzec 2017 kl. 12:34

Uwielbiam fotografię produktową. W przeciwieństwie do wielu moich kolegów i koleżanek z pracy uważam, że taka forma – nie bójmy się tak tego nazwać – sztuki, jest chyba jedną z najciekawszych, ale i najtrudniejszych form z jaką przyszło zmierzyć się każdemu i każdej z nas.

 
piątek, 10 marzec 2017 kl. 12:25

Pracując jako grafik wiem, jak duże znaczenie ma aspekt wizualny rzeczy, którą chcemy sprzedać. Projektując różnego rodzaju artykuły marketingowe i reklamowe dla różnych firm, zwracam uwagę na każdy szczegół i dokładam wszelkich starań, aby efekt końcowy przykuł uwagę każdego potencjalnego klienta.

 
sobota, 25 luty 2017 kl. 12:23

Prowadzenie swojej firmy to duże wyzwanie, zwłaszcza na początku, kiedy nie mamy jeszcze niezbędnego doświadczenia i możemy czuć się nieco zagubieni. Kierując przedsiębiorstwem, nawet jeśli to jest bardzo małe, musimy łączyć w sobie wiele funkcji. Jednocześnie planować inwestycje, zarządzać finansami, zatrudniać i wyznaczać zadania pracownikom.

 
wtorek, 14 luty 2017 kl. 12:18

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni hobby. Nie bez powodu mówi się, że człowiek z pasją jest ciekawszy. Oczywiście zanim pojawi się pasja najczęściej wcześniej pojawia się w naszym życiu hobby.

 
piątek, 03 luty 2017 kl. 12:16

W obecnych czasach coraz częściej spotykamy się z przedstawicielami firm czy usługodawcami poza biurem. Pijąc kawę w eleganckiej restauracji, dużo swobodniej prowadzimy konwersację, a także dobijamy wszelkich targów, aniżeli siedząc na oficjalnym spotkaniu w szklanej sali. W takich okolicznościach zmniejsza się również dystans między ludźmi, a tym samym zwiększa się nasza otwartość i chęć rozmowy.

 
sobota, 28 styczeń 2017 kl. 12:14

Tworzenie projektów graficznych dla firm jest dziś jedną ze zdecydowanie najpopularniejszych gałęzi projektowania graficznego. Sama zajmuję się tym od pewnego czasu i z doświadczenia wiem, że jeśli podchodzi się rzetelnie do swojej pracy i przestrzega pewnych zasad, jest to bardzo dochodowa i satysfakcjonująca praca.

 
wtorek, 24 styczeń 2017 kl. 12:13

Darmowe fonty są kuszącą opcją i jest to jak najbardziej godne polecenia rozwiązanie, jeśli zamierza się je wykorzystywać tylko do użytku prywatnego. W przeciwnym razie trzeba uwzględnić koszty licencji fontu na domenę. Płacąc za fonty, mam większą szansę uzyskania unikalności, a do tego wspieram przemysł związany z ich projektowaniem, dzięki czemu mogę liczyć na ich ulepszoną wersję w przyszłości. Niestety nie zawsze budżet pozwala na tego typu rozwiązania, dlatego też warto wtedy postawić na darmowe kroje liter.

 
poniedziałek, 16 styczeń 2017 kl. 12:06

Zachód słońca jest jednym z najczęściej fotografowanych przeze mnie motywów. Uwielbiam uwieczniać krajobraz skąpany w promieniach słońca, które chowa się za horyzontem. Bardzo często specjalnie wychodzę z domu o określonej porze, ponieważ mimo powtarzalności zachodu słońca, za każdym razem wygląda on nieco inaczej. Z czasem coraz łatwiej przychodzi mi zrobienie dobrego zdjęcia zachodu słońca, co jest o tyle trudne, że zazwyczaj fotografie tego momentu dnia nie oddają dobrze towarzyszącej mu atmosfery.