niedziela, 21 maj 2017 kl. 13:00

Bez względu na to, czy ślub i przyjęcie weselne są uroczystościami organizowanymi w sposób tradycyjny czy są oryginalnym wydarzeniem, związanym np. z pasjami państwa młodych, klimat i charakter uroczystości podkreślają detale.

Jednym z takich elementów, jakie przygotowuję z okazji ślubów i wesel jest winietka ślubna. Funkcją winietek jest rozmieszczenie gości przy stołach – imienne wizytówki ustawione przy nakryciach kierują każdego z zaproszonych na przeznaczone dla niego miejsce.

 
środa, 17 maj 2017 kl. 12:58

Jednym z podstawowych narzędzi i elementów w projektowaniu graficznym jest linia. Jest ona niezbędna do wielu działań i może pełnić wiele funkcji.

Linia to początek

Dzięki niej przecież następuje dzielenie i łączenie obszarów i elementów kompozycji, umożliwia ona też tworzenie wzorów, przekazywanie treści i informacji, wywoływanie określonych emocji, wprowadzam za jej pomocą dynamikę i uskuteczniam prowadzenie wzroku odbiorcy. Już te jej funkcje sprawiają, że nie należy jej bagatelizować, ponieważ jest tym, od czego ja bardzo często zaczynam swoje projektowanie graficzne, a na pewno bez niej wiele rzeczy nie byłoby w ogóle możliwe.

 
 
środa, 10 maj 2017 kl. 12:56

Może i większość z Was uzna, że grafika reklamowa to nie miejsce na sztukę. Ja jednak sądzę, że jest zupełnie inaczej. Jeśli chcesz zajmować się reklamą (i to skuteczną reklamą), koniecznie musisz mieć w sobie coś z artysty. I właśnie dlatego moją specjalnością są plakaty online.

Dlaczego właśnie plakat?

Jestem nowoczesną osobą. Mimo to mam spory sentyment do tego, co było wcześniej. Można powiedzieć, że pod względem zawodowym jestem po części typową “konserwą”. A plakat jest – jak powszechnie wszystkim wiadomo – dobrze znanym i już dawno temu wykorzystywanym narzędziem przekazu informacji.

 
wtorek, 02 maj 2017 kl. 12:54

Nie każdy, z kim mam do czynienia zdaje sobie sprawę z tego, na czym w ogóle polega drukowanie online. Tym samym takie niedoinformowane osoby nie doświadczają również korzyści wynikających z tej formy drukowania. Dlatego warto nadrobić te zaległości.

 
poniedziałek, 24 kwiecień 2017 kl. 12:53

Flakony perfum to wyjątkowo piękne przedmioty, dlatego bardzo lubię je fotografować. Okazało się, że moje hobby może być bardzo opłacalne. Postanowiłam nauczyć się podstawowych technik fotografii reklamowej oraz dowiedziałam się, jak powinna wyglądać obróbka tego typu zdjęć. Od tamtej pory wykonuję wiele profesjonalnych zleceń, ale wciąż najchętniej fotografuję perfumy. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy otrzymałam zamówienie od znanej firmy kosmetycznej.

 
wtorek, 18 kwiecień 2017 kl. 12:51

Brak czasu w poszukiwaniu potrzebnych dokumentów często jest utrudnieniem dla wielu osób. W dobie XXI wieku warto więc wykorzystać uroki internetu oraz skorzystać z druków online.

Czym są druki online?

Druk online to wszystko to, czego potrzebujemy do zrealizowania danego celu. Wśród nich wymieniłabym te, najczęściej wykorzystywane. Są wśród nich wizytówki, ulotki, plakaty, katalogi, notesy, kalendarze i wiele innych.

 
środa, 12 kwiecień 2017 kl. 12:50

Obecnie zdecydowana większość klientów zamawia wyłącznie cyfrowe kopie zdjęć. Uważam jednak, że fotografia ślubna oglądana w formie internetowej galerii nie każdemu musi przypaść do gustu. Dlatego zajmuję się przygotowywaniem prawdziwych albumów zawierających fotografie ślubne. W tym celu korzystam z gotowych projektów, bądź też konsultuję z klientem wykonanie zupełnie nowego albumu. Przeważnie jednak posiadają one zbliżoną kolorystykę oraz estetykę.

 
poniedziałek, 10 kwiecień 2017 kl. 12:49

Wizytówki to bardzo ciekawy rodzaj materiału reklamowego – nie służą konkretnie do promocji firmy, jej produktów czy usług, ale do zostawiania “śladu” w pamięci osoby, która taką wizytówkę otrzyma do ręki. Jestem wielką miłośniczką tradycyjnych, kartonowych wizytówek, dlatego jako grafik pracujący w agencji reklamowej zawsze namawiam moich klientów do zaprojektowania ciekawych wizytówek, przy okazji wykonywania dla nich zleceń na inne materiały reklamowe.

 
czwartek, 06 kwiecień 2017 kl. 12:47

W tym roku odważyłam się pojechać do Afryki na wolontariat. Potrzebują tam pomocy bardzo wielu osób, nie tylko do pracy fizycznej. Ponieważ jestem zahartowana i mam silną potrzebę niesienia pomocy, postanowiłam razem z koleżanką udać się do Gambii. Skusiły mnie również tamtejsze krajobrazy, ponieważ jestem zapaloną fotografką. Od dawna marzyłam o sfotografowaniu wielu miejsc w Afryce, a praca tam okazała się najlepszym sposobem na zrealizowanie tego zamierzenia.

 
poniedziałek, 27 marzec 2017 kl. 12:40

Reklama to element naszego życia, który towarzyszy każdemu codziennie, niezależnie od tego czy akurat słuchamy radia, oglądamy telewizję czy idziemy ulicą. Promują się firmy duże i małe, zajmujące się sprzedażą produktów jak i usług, polskie i zagraniczne. Wymieniać można by w nieskończoność. Trzeba jednak podkreślić, że w dzisiejszym świecie bez reklamy niewiele jesteśmy w stanie osiągnąć. Jeśli samemu się nie wypromujemy, nikt obcy za nas tego nie zrobi. Drukarnia online to oferta skierowana do osób, które przekładają dużą wagę do reklamy i chcą mieć wszystko dopracowane do stanu idealnego. Jako grafik komputerowy zajmuję się przygotowaniem różnego rodzaju materiałów promocyjnych. Nie tylko wydrukuję gotowe egzemplarze, ale również zaprojektuję ulotki, plakaty, banery czy inne potrzebne do promocji rzeczy.