czwartek, 29 czerwiec 2017 kl. 13:07

Fotografia krajobrazowa ma jedną niepodważalną zaletę – podoba się niemal wszystkim. Trudno znaleźć jakąkolwiek osobę, która nie zachwyci się uwiecznionym widokiem plaży, jeziora, gór, wodospadu, fiordu czy lasu. I trudno się temu dziwić, gdyż dobrze sfotografowany pejzaż pokazuje swój urok, oryginalność i niebanalny charakter. Jednak wykonanie dobrego zdjęcia krajobrazu nie jest proste. Z doświadczenia wiem, iż wymaga nie tylko kreatywności i zastosowania się do podstawowych zasad, ale także posiadania odpowiedniego sprzętu. Wielu początkujących fotografów, którzy marzą o wykonywaniu ciekawych zdjęć pejzażów zadaje mi pytanie, jak tego dokonać. W takich przypadkach zawsze odpowiadam, iż pierwszym krokiem jest skompletowanie odpowiedniego sprzętu.

 
piątek, 23 czerwiec 2017 kl. 13:02

Czy możliwe jest samodzielne wydrukowanie papieru firmowego ?

Stare przysłowie mówi, że wszystko jest możliwe, jeżeli tylko tego chcemy. Oczywiście posiadając projekt papieru firmowego (wykonany samodzielnie, lub zlecony firmie graficznej) możemy sami go wydrukować. Pamiętajmy jednak, że potrzebne nam ilości zazwyczaj są ogromne. Czy ktoś z nas wyobraża sobie nadzorowanie wydruku dziesięciu tysięcy kopii ? Nie martwmy się jednak. Istnieją firmy, które zrobią to za nas. Znaną praktyką jest przesyłanie projektu papieru do drukarni, która zajmie się wszystkimi formalnościami oraz wydrukiem. Nasze zadanie w tym przypadki będzie jedynie polegało na dostarczeniu projektu oraz zapłacie za wykonaną usługę.

 
niedziela, 21 maj 2017 kl. 13:00

Bez względu na to, czy ślub i przyjęcie weselne są uroczystościami organizowanymi w sposób tradycyjny czy są oryginalnym wydarzeniem, związanym np. z pasjami państwa młodych, klimat i charakter uroczystości podkreślają detale.

Jednym z takich elementów, jakie przygotowuję z okazji ślubów i wesel jest winietka ślubna. Funkcją winietek jest rozmieszczenie gości przy stołach – imienne wizytówki ustawione przy nakryciach kierują każdego z zaproszonych na przeznaczone dla niego miejsce.

 
środa, 17 maj 2017 kl. 12:58

Jednym z podstawowych narzędzi i elementów w projektowaniu graficznym jest linia. Jest ona niezbędna do wielu działań i może pełnić wiele funkcji.

Linia to początek

Dzięki niej przecież następuje dzielenie i łączenie obszarów i elementów kompozycji, umożliwia ona też tworzenie wzorów, przekazywanie treści i informacji, wywoływanie określonych emocji, wprowadzam za jej pomocą dynamikę i uskuteczniam prowadzenie wzroku odbiorcy. Już te jej funkcje sprawiają, że nie należy jej bagatelizować, ponieważ jest tym, od czego ja bardzo często zaczynam swoje projektowanie graficzne, a na pewno bez niej wiele rzeczy nie byłoby w ogóle możliwe.

 
 
środa, 10 maj 2017 kl. 12:56

Może i większość z Was uzna, że grafika reklamowa to nie miejsce na sztukę. Ja jednak sądzę, że jest zupełnie inaczej. Jeśli chcesz zajmować się reklamą (i to skuteczną reklamą), koniecznie musisz mieć w sobie coś z artysty. I właśnie dlatego moją specjalnością są plakaty online.

Dlaczego właśnie plakat?

Jestem nowoczesną osobą. Mimo to mam spory sentyment do tego, co było wcześniej. Można powiedzieć, że pod względem zawodowym jestem po części typową “konserwą”. A plakat jest – jak powszechnie wszystkim wiadomo – dobrze znanym i już dawno temu wykorzystywanym narzędziem przekazu informacji.

 
wtorek, 02 maj 2017 kl. 12:54

Nie każdy, z kim mam do czynienia zdaje sobie sprawę z tego, na czym w ogóle polega drukowanie online. Tym samym takie niedoinformowane osoby nie doświadczają również korzyści wynikających z tej formy drukowania. Dlatego warto nadrobić te zaległości.

 
poniedziałek, 24 kwiecień 2017 kl. 12:53

Flakony perfum to wyjątkowo piękne przedmioty, dlatego bardzo lubię je fotografować. Okazało się, że moje hobby może być bardzo opłacalne. Postanowiłam nauczyć się podstawowych technik fotografii reklamowej oraz dowiedziałam się, jak powinna wyglądać obróbka tego typu zdjęć. Od tamtej pory wykonuję wiele profesjonalnych zleceń, ale wciąż najchętniej fotografuję perfumy. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy otrzymałam zamówienie od znanej firmy kosmetycznej.

 
wtorek, 18 kwiecień 2017 kl. 12:51

Brak czasu w poszukiwaniu potrzebnych dokumentów często jest utrudnieniem dla wielu osób. W dobie XXI wieku warto więc wykorzystać uroki internetu oraz skorzystać z druków online.

Czym są druki online?

Druk online to wszystko to, czego potrzebujemy do zrealizowania danego celu. Wśród nich wymieniłabym te, najczęściej wykorzystywane. Są wśród nich wizytówki, ulotki, plakaty, katalogi, notesy, kalendarze i wiele innych.

 
środa, 12 kwiecień 2017 kl. 12:50

Obecnie zdecydowana większość klientów zamawia wyłącznie cyfrowe kopie zdjęć. Uważam jednak, że fotografia ślubna oglądana w formie internetowej galerii nie każdemu musi przypaść do gustu. Dlatego zajmuję się przygotowywaniem prawdziwych albumów zawierających fotografie ślubne. W tym celu korzystam z gotowych projektów, bądź też konsultuję z klientem wykonanie zupełnie nowego albumu. Przeważnie jednak posiadają one zbliżoną kolorystykę oraz estetykę.

 
poniedziałek, 10 kwiecień 2017 kl. 12:49

Wizytówki to bardzo ciekawy rodzaj materiału reklamowego – nie służą konkretnie do promocji firmy, jej produktów czy usług, ale do zostawiania “śladu” w pamięci osoby, która taką wizytówkę otrzyma do ręki. Jestem wielką miłośniczką tradycyjnych, kartonowych wizytówek, dlatego jako grafik pracujący w agencji reklamowej zawsze namawiam moich klientów do zaprojektowania ciekawych wizytówek, przy okazji wykonywania dla nich zleceń na inne materiały reklamowe.