poniedziałek, 30 lipiec 2018 at 09:43 am.

Każdy, kto chciałby skorzystać z materiałów reklamowych, takich jak ulotki, wizytówki czy plakaty, życzyłby sobie, aby zostały one wykonane na odpowiednim papierze. I nic dziwnego, to właśnie od jakości tego produktu zależy wartość wykonanych z niego materiałów promocyjnych. Uważam, że najlepszą wskazówką, a jednocześnie inspiracją dla osób, które chcą dobrać materiał tego typu do odpowiedniego projektu, są wzorniki papieru.

Czym jest wzornik papieru?

Wzornik papieru to nic innego, jak zestaw niewielkich próbek, który pokazuje jakie rodzaje papieru oferuje drukarnia. Każda może mieć w swojej ofercie wzorniki o innej wielkości i kształcie, zawierające różne rodzaje proponowanego papieru.

Zazwyczaj karty wzornika połączone są ze sobą nitem albo małą śrubką tak, by można było łatwo go rozłożyć na kształt koła lub wachlarza. Kiedy jest złożony, zajmuje bardzo mało miejsca, więc z powodzeniem może leżeć na biurku lub w szufladzie i być pod ręką wtedy, gdy jest potrzebny.

Taki wzornik jest według mnie świetnym przewodnikiem po papierach. Co zawiera wzornik papieru?

Oczywiście znaleźć w nim można różne rodzaje papieru, począwszy od kredowych poprzez ozdobne, a na samoprzylepnych skończywszy. Dodatkowo na każdej karcie wzornika znajduje się przykładowy nadruk, który daje obraz przyszłego projektu. Na własne oczy można też sprawdzić gramaturę, grubość i wytrzymałość papieru.

Co ważne, bardzo często zawiera on dodatkowe informacje i wskazówki, które pomogą dobrać odpowiednie podłoże do konkretnego projektu. 

Na koniec dodam, że cena takiego wzornika jest bardzo przystępna. Warto więc niewielkim kosztem uzyskać pewność, że zamówiony w drukarni produkt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

 

« W filmowym świecie | Strona domowa |(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.