niedziela, 21 maj 2017 kl. 13:00

Bez względu na to, czy ślub i przyjęcie weselne są uroczystościami organizowanymi w sposób tradycyjny czy są oryginalnym wydarzeniem, związanym np. z pasjami państwa młodych, klimat i charakter uroczystości podkreślają detale.

Jednym z takich elementów, jakie przygotowuję z okazji ślubów i wesel jest winietka ślubna. Funkcją winietek jest rozmieszczenie gości przy stołach – imienne wizytówki ustawione przy nakryciach kierują każdego z zaproszonych na przeznaczone dla niego miejsce.

 
środa, 17 maj 2017 kl. 12:58

Jednym z podstawowych narzędzi i elementów w projektowaniu graficznym jest linia. Jest ona niezbędna do wielu działań i może pełnić wiele funkcji.

Linia to początek

Dzięki niej przecież następuje dzielenie i łączenie obszarów i elementów kompozycji, umożliwia ona też tworzenie wzorów, przekazywanie treści i informacji, wywoływanie określonych emocji, wprowadzam za jej pomocą dynamikę i uskuteczniam prowadzenie wzroku odbiorcy. Już te jej funkcje sprawiają, że nie należy jej bagatelizować, ponieważ jest tym, od czego ja bardzo często zaczynam swoje projektowanie graficzne, a na pewno bez niej wiele rzeczy nie byłoby w ogóle możliwe.

 
 
środa, 10 maj 2017 kl. 12:56

Może i większość z Was uzna, że grafika reklamowa to nie miejsce na sztukę. Ja jednak sądzę, że jest zupełnie inaczej. Jeśli chcesz zajmować się reklamą (i to skuteczną reklamą), koniecznie musisz mieć w sobie coś z artysty. I właśnie dlatego moją specjalnością są plakaty online.

Dlaczego właśnie plakat?

Jestem nowoczesną osobą. Mimo to mam spory sentyment do tego, co było wcześniej. Można powiedzieć, że pod względem zawodowym jestem po części typową “konserwą”. A plakat jest – jak powszechnie wszystkim wiadomo – dobrze znanym i już dawno temu wykorzystywanym narzędziem przekazu informacji.

 
wtorek, 02 maj 2017 kl. 12:54

Nie każdy, z kim mam do czynienia zdaje sobie sprawę z tego, na czym w ogóle polega drukowanie online. Tym samym takie niedoinformowane osoby nie doświadczają również korzyści wynikających z tej formy drukowania. Dlatego warto nadrobić te zaległości.