sobota, 25 listopad 2017 at 1:46 pm.

Jednym z najbardziej oryginalnych sposobów ubarwienia zdjęć miast jest "malowanie światłem". To wyjątkowo trudny do uzyskania efekt, ale zdecydowanie wart poświęcenia. Rezultatem takiego zdjęcia jest świetlne obramowanie jakiegoś obiektu lub na przykład wykonany przy pomocy światła - niczym pędzla - napis na tle krajobrazu miasta. Co ważne - ten trick można wykorzystać tylko nocą. Doskonale nadaje się do wykonania oryginalnej, fotograficznej laurki dla ukochanej!

Do wykonania tego zdjęcia potrzebuję porządnego statywu i samowyzwalacza. Nie da się bowiem jednocześnie utrzymać aparatu w bezruchu robiąc zdjęcie i laserem lub latarką wykonywać malunki. Wygodny będzie tryb Live Viev. Do zaplanowania kadru nocą trzeba wykorzystać podgląd obrazu na żywo. W manualnym trybie ustawiania ostrości należy wówczas wybrać obiekt, który zamierzamy oświetlić i wyostrzamy go.

Fotografia miast nocą jest o tyle trudna, że ciężko jest ustawić odpowiednią ostrość. Zmniejszamy czułość do ISO 200, ustawiamy tryb czasu otwarcia migawki w trybie Bulb i przesłonę f/11. Następnie należy użyć elektronicznego wężyka spustowego, zablokować otwartą migawkę - i wtedy można przystąpić do malowania światłem. Na początek potrenuj z prostymi motywami, na przykład serca. Sprawdź, jak szybko musisz malować, by uzyskać pożądany efekt. Trudność malowania światłem polega na tym, że trudno jest w ogóle kadrować obiekty nocą. Dlatego też zanim przystąpię do tak trudnych efektów, testuję najpierw swoje umiejętności kadrowania przy sztucznym świetle latarni.

 

« Czy warto inwestować … | Strona domowa | Odpowiedni katalog re… »(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.