wtorek, 10 październik 2017 at 1:36 pm.

Piękne fotografie są dla każdego z nas niezwykle cenne, ponieważ w cudowny i niewymuszony sposób pomagają nam się w jednej chwili przenieść do momentu, kiedy dane zdjęcie zostało wykonane. Najczęściej przywołują również emocje, jakie w danej chwili nam towarzyszyły. Takiej mocy niepowtarzalnej nie ma nic innego na tym świecie.

Fotografia okolicznościowa i jej popularność

Fotografowanie najważniejszych chwil w życiu pomaga budować rodzinny album, a co za tym idzie wspiera nas wszystkich w kolekcjonować najwspanialszych emocji. Jednak aby dana fotografia ze ślubu czy narodzin dziecka była naprawdę ważna i cenna, musi zostać ona poddana odpowiedniej obróbce za pomocą programu komputerowego. Graficy doskonale wiedzą, jakie obszary należy delikatnie wyretuszować i w jaki sposób zagrać światłem na zdjęciu, aby ukazało ono szereg wspaniałych emocji rysujących się na twarzach.

Jako grafik pracujący w zawodzie i bardzo ceniący perfekcję doskonale wiem, że nie wszyscy chcą oglądać swoje delikatne zmarszczki na rodzinnych fotografiach. Jestem kobietą więc doskonalę wiem o czym mówię. Jednak retusz zdjęć nie polega na całkowitym "wyprasowaniu" twarzy za pomocą odpowiedniego narzędzia, ale na podkreśleniu emocji, jakie rysują się w danym momencie. Ponadto warto czasami podkręcić nieco kontrast lub puścić wiązkę światła naturalnego podkreślając błysk w oku, łezkę wzruszenia czy szczery uśmiech mówiący o prawdziwym szczęściu.

 

« Kalendarz ścienny - n… | Strona domowa | Papier firmowy - nied… »(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.