piątek, 29 wrzesień 2017 at 2:41 pm.

Jesień to wyjątkowo wdzięczny temat, jeśli chodzi o fotografię krajobrazu. Dlatego choć pogoda czasem temu nie sprzyja, właśnie o tej porze roku szczególnie często wykonuję na przykład fotografie lasów, które zachwycają mnie przede wszystkim mnogością swych barw. Zapraszam do zapoznania się z moimi wskazówkami na temat fotografowania leśnych, jesiennych krajobrazów.

 

Zwróć uwagę na światło

Światło to istotny, a nawet kluczowy element w każdej fotografii. Jeśli zaś chodzi o zdjęcia natury i krajobrazu szczególnie warto przyjrzeć się temu elementowi. Światło jesienią daje niesamowite efekty, które zdecydowanie warto w fotografii lasów uchwycić. Lampę błyskową możemy więc spokojnie zostawić w domu, by nieopatrznie nie zepsuć tych niesamowitych wizualnych efektów. Ze swej strony szczególnie namawiam Was do porannego wstawania i fotografowania jesiennych lasów o wschodzie słońca. Przepięknie przebija się ono wówczas pomiędzy pniami drzew tworząc piękne i magiczne kompozycje. Jeśli jednak poranne wstawanie Wam nie idzie, zawsze też skorzystać możecie ze słońca zachodzącego, które również sprawdza się nieźle. 


Skup się na kadrach

W fotografii krajobrazów odpowiednie kadrowanie jest niezwykle ważne. Również chcąc wykonać dobre zdjęcie jesiennego lasu, szczególnie zwrócić powinniśmy uwagę na wybór ciekawego i intrygującego kadru, który zwróci uwagę na temat i uwypukli jego najważniejsze cechy. W tym celu nie warto się spieszyć. Wchodząc do lasu dajmy sobie po prostu wystarczającą ilość czasu, by rozejrzeć się wokół i wychwycić te fragmenty krajobrazu, które wydają nam się szczególnie ciekawe.


Podkreślaj mnogość kolorów

To co najbardziej charakterystyczne w leśnym krajobrazie, to niezwykłe kolory, występujące w olbrzymiej mnogości odcieni. Dlatego, jeśli chodzi o fotografie lasów jesienią najbardziej sprawdza się tu właśnie technika barwna. Czarno-białe zdjęcia oczywiście również mogą mieć swój urok, jednak bardzo ciężko na takiej fotografii oddać prawdziwą naturę tej pory roku.

 

« Festiwal plakatu kszt… | Strona domowa | Kalendarz ścienny - n… »(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.