samodzielny wydruk czy zakup w drukarni?

piątek, 23 czerwiec 2017 at 1:02 pm.

Czy możliwe jest samodzielne wydrukowanie papieru firmowego ?

Stare przysłowie mówi, że wszystko jest możliwe, jeżeli tylko tego chcemy. Oczywiście posiadając projekt papieru firmowego (wykonany samodzielnie, lub zlecony firmie graficznej) możemy sami go wydrukować. Pamiętajmy jednak, że potrzebne nam ilości zazwyczaj są ogromne. Czy ktoś z nas wyobraża sobie nadzorowanie wydruku dziesięciu tysięcy kopii ? Nie martwmy się jednak. Istnieją firmy, które zrobią to za nas. Znaną praktyką jest przesyłanie projektu papieru do drukarni, która zajmie się wszystkimi formalnościami oraz wydrukiem. Nasze zadanie w tym przypadki będzie jedynie polegało na dostarczeniu projektu oraz zapłacie za wykonaną usługę.

Czy papier powinien być drukowany jednostronnie czy dwustronnie ?

Zależy to od rodzaju informacji, które chcemy na nim umieścić. W świecie korporacyjnym przyjęło się, że listy wysyłane są na papierze zawierającym logo tylko z awersu (strona przednia).

Czy mogę papier firmowy “poskładać” w formę notesu ?

Nic nie stoi na przeszkodzie w stworzeniu tego typu produktu. Notes czy zeszyt można wykorzystać również jako formę promocji firmy. Z tego typu działań korzystają m.in banki rozdające zestawy notesik i długopis podczas podpisywania umów kredytowych.

Czy gramatura papieru jest ważna ?

Podczas druku może wydawać się, że jest to sprawa mało istotna. Jednak takie myślenie jest błędne. Zbyt duża gramatura papieru powoduje, że druk na niewyspecjalizowanych drukarkach jest trudniejszy niż normalnie. Zbyt mała gramatura grozi uszkodzeniami papieru podczas zwykłych czynności takich jak np. pisanie czy zakreślanie słów. Najpopularniejszy wybór to gramatura 80 g/m2.

 

« Ślubna oprawa | Strona domowa | Jak wybrać sprzęt do … »(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.