środa, 10 maj 2017 at 12:56 pm.

Może i większość z Was uzna, że grafika reklamowa to nie miejsce na sztukę. Ja jednak sądzę, że jest zupełnie inaczej. Jeśli chcesz zajmować się reklamą (i to skuteczną reklamą), koniecznie musisz mieć w sobie coś z artysty. I właśnie dlatego moją specjalnością są plakaty online.

Dlaczego właśnie plakat?

Jestem nowoczesną osobą. Mimo to mam spory sentyment do tego, co było wcześniej. Można powiedzieć, że pod względem zawodowym jestem po części typową “konserwą”. A plakat jest – jak powszechnie wszystkim wiadomo – dobrze znanym i już dawno temu wykorzystywanym narzędziem przekazu informacji.

Kocham plakaty, bo…

Kocham plakaty, bo… można przez nie wyrazić naprawdę wiele różnych informacji. Plakat jest czymś symbolicznym i to nawet wtedy, jeśli jego głównym przekazem są treści reklamowe.

To właśnie za pomocą plakatu mogę przemawiać do innych ludzi. Nie, nie chodzi tu o żadne manipulowanie ludzką psychiką. Wręcz przeciwnie – dzięki treściom zawartym w plakacie zmuszam niejako do wyboru, do zastanowienia…

Kocham plakaty, bo… są one bardzo szeroką formą wyrazu. Mogę za ich pomocą powiedzieć wszystko i… nic. Tym bardziej, że jestem grafikiem komputerowym i znam się na zaawansowanych aplikacjach służących do edycji grafiki. Jeśli więc mam głowę pełną pomysłów i zaawansowane narzędzia, które pomogą mi wspomniane pomysły przelać do komputera, czego chcieć więcej?

Nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną.

 

« Wszystko o korzyściac… | Strona domowa | Linie to podstawa, za… »(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.