poniedziałek, 24 kwiecień 2017 at 12:53 pm.

Flakony perfum to wyjątkowo piękne przedmioty, dlatego bardzo lubię je fotografować. Okazało się, że moje hobby może być bardzo opłacalne. Postanowiłam nauczyć się podstawowych technik fotografii reklamowej oraz dowiedziałam się, jak powinna wyglądać obróbka tego typu zdjęć. Od tamtej pory wykonuję wiele profesjonalnych zleceń, ale wciąż najchętniej fotografuję perfumy. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy otrzymałam zamówienie od znanej firmy kosmetycznej.

Moim zadaniem było wykonanie kilkunastu packshotów, które posłużyć miały jako fotografia reklamowa damskich perfum w najnowszym katalogu firmy. Nie mogłam jednak wykonywać wszystkich zdjęć automatycznie, ponieważ produkty znacząco różniły się między sobą. Flakony posiadały rozmaite kształty i rozmiary, a na dodatek posiadały bardzo zróżnicowaną kolorystykę i fakturę opakowań. Dlatego do praktycznie każdego produktu musiałam dobrać zupełnie nowe ustawienia światła.

Dużo pracy miałam również przy obróbce zdjęć. Retusz polegał przede wszystkim na dopracowaniu kontrastu oraz podsyceniu kolorystyki, żeby perfumy wyglądały bardziej efektownie. Na szczęście wszystko bardzo dobrze się udało, dzięki czemu nawiązałam stałą współpracę z przedstawicielami tej firmy kosmetycznej. Prawdopodobnie już wkrótce dostanę zamówienie na kolejny katalog, tym razem z perfumami dla mężczyzn.

 

« Druki online | Strona domowa | Wszystko o korzyściac… »(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.