wtorek, 21 marzec 2017 at 12:36 pm.

Zbieractwo niejedno ma imię. Każdy, kogo dzieciństwo i wiek nastoletni przypadły na lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku z pewnością doskonale pamięta jakie kolekcje wtedy powstawały. Ozdobne karteczki, kapsle od butelek, etykiety od piwa, znaczki pocztowe, czy też dunkin’y z postaciami z Mortal Kombat.

Jest jeszcze jeden element, który nieodłącznie wiąże się z tymi czasami – plakaty. Pozornie nic nie warte płachty papieru z wizerunkami gwiazd muzyki, sportu, czy też z samochodami. Tak naprawdę wzbudzały jednak duże emocje, w tym zazdrość rówieśników. Najlepszy w klasie zawsze był wtedy ten, kto miał na ścianach pokoju najciekawsze postery.

Czasy jednak poszły do przodu, ludzie weszli w dorosłość. A co się stało z plakatami? No właśnie, dawne plakaty wywołują specyficzne połączenie sentymentu z politowaniem. Jednak okazuje się, że i w dzisiejszych czasach plakat jest obecny w wielu domach. Plakat jest bowiem – co najmniej od nadejścia epoki pop-artu – uznawany za element sztuki, stawiany na równi chociażby z malarstwem. Oczywiście nie mówię tu o plakatach rodem z bravo, czyli takich, które dominowały w pokojach nastolatków w latach dziewięćdziesiątych. Jako grafik z wieloletnim stażem w reklamie musiałbym być zatwardziałym ignorantem, żeby się pod tym podpisać.

Plakaty, reprezentujące sobą prawdziwą wartość to chociażby dzieła, które wyszły spod ręki mistrzów tego gatunku w celu promocji chociażby wydarzeń kulturalnych, filmów, sztuk teatralnych i wszelkich innych imprez, które reklamują się przy wykorzystaniu tej formy przekazu.

Istotą tego tekstu jest jednak pokazanie czegoś innego – wraz z rozwojem techniki i internetu każdy może przygotować i wydrukować swój własny plakat, w tym także w dużych ilościach, w celu przeprowadzenia zorganizowanej akcji promocyjnej. Wystarczy podstawowa umiejętność obsługi programów graficznych, a po przygotowaniu gotowego projektu skorzystanie z możliwości, jakie daje druk plakatów online.

Dzięki takiemu systemowi siedząc za klawiaturą laptopa można stworzyć i zamówić wydruk nieograniczonej ilości plakatów w dowolnym formacie. I to z dostawą do domu. Tworzenie plakatów nigdy nie było więc tak proste, jak w dzisiejszych czasach. Wiem coś o tym – sama również je tworzę.

 

« Kilka słów o fotograf… | Strona domowa | Czym powinno się char… »(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.