jak to robić by miało sens?

sobota, 28 styczeń 2017 at 12:14 pm.

Tworzenie projektów graficznych dla firm jest dziś jedną ze zdecydowanie najpopularniejszych gałęzi projektowania graficznego. Sama zajmuję się tym od pewnego czasu i z doświadczenia wiem, że jeśli podchodzi się rzetelnie do swojej pracy i przestrzega pewnych zasad, jest to bardzo dochodowa i satysfakcjonująca praca.

Na czym to polega?

Praca projektanta na zlecenie firm polega na tworzeniu dla nich ulotek, banerów, wszelkiego rodzaju plakatów, jak również wizytówek. Generalnie, są to więc narzędzia służące budowaniu wizerunku danej firmy jak i po prostu reklamie. Najważniejsze więc jest to, aby projektowanie graficzne dla firm skupiało się na wzbudzeniu odpowiednich, pozytywnych emocji u potencjalnego klienta danej firmy, jak i na wzbudzeniu u niego dużego zainteresowania.

office-stickies-4-1241038-640x960

Jak wzbudzać pozytywne emocje?

W jaki sposób projektant graficzny poprzez swoje projekty może wzbudzać pozytywne emocje? Jak się okazuje, jest bardzo wiele możliwości. Ważny jest oczywiście sam pomysł na grafikę. Zwykle staram się wymyślić coś zabawnego, co sprawi, że na ustach ludzi mających kontakt z moją grafika pojawi się uśmiech. Czasami jednak mam ograniczone możliwości, gdyż zdarza się, że firmy mają już swój zamysł na projekt i nie zostawiają mi zbyt wiele pola do popisu.

Oprócz ogólnego pomysłu ważne są również kolory jakich się używa. Niewątpliwie, czerń i biel ani nie wzbudzają pozytywnych emocji, ani nie rzucają się w oczy. Trzeba więc używać wyrazistych barw, poprawiających samopoczucie i przyciągających wzrok. Należy jednak robić to z umiarem.

 

« Jak dopasować do sieb… | Strona domowa | Eleganckie wizytówki »(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.